Перейти до основного вмісту

Тримай 5, або Вечір п'ятьох поетів




5 листопада у львівській каварні-галереї "Штука" відбувся творчий вечір "Тримай 5". Яблуку було ніде впасти. Ми читали вірші.

Насправді то лише перший крок до втілення ширшого проєкту: є ідея створити альманах або збірку поезій із такою назвою.

Ось Володимир Кауфман - самобутній автор, чиї вірші водночас розвивають новий оригінальний стиль і продовжують творчу спадщину Грицька Чубая, Пауля Целана. Отримав дуже позитивну критику від відомих літераторів та літературознавців. За фахом філолог. 


А це - Ірина Юрковська. Вона - філолог, літредактор. Її вірші майстерні, але то був перший публічний виступ поетки. З почином!


Тепер слово Любомирові Серняку - поетові, переможцеві Всеукраїнського літературного конкурсу від НУ “Острозька академія”, організаторові майстер-класів, лекцій та творчих заходів, з якими їздить Україною. До речі, він не філолог, на відміну від решти чотирьох читців того вечора.


Мар'яна Зеленюк - поетка, тележурналіст, режисер, засновниця проєкту “Книжкова шафа”,  літературний критик, філолог, організаторка багатьох різноманітних мистецьких акцій, учасниця фестивалів відеопоезій. Її вірші друкували у часописах “Дніпро”, “Дзвін”, в антології "Діяпозитиви".  Того вечора Мар'яна фільмувала наші читання, але так сталося, що відео її виступу, яке вона доручила зняти іншій людині, не збереглося. Є її неймовірна відеопоезія, якою заохочую насолодитися.


Читав на цьому вечорі свої вірші і я, Назар Данчишин. Ось уривок із виступу.


Дякуємо всім, хто прийшов і взяв участь у нашому діялозі метафор! До нових зустрічей!

Назар ДАНЧИШИН

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Сімейні кризи під час пандемії: випробування, які здолає не кожен

Автор: Назар Данчишин #Конкурс_СторіМейкер    Пандемія COVID-19 кинула виклик багатьом сім'ям не лише в площині здоров'я, а й якости подружнього життя. Для когось тимчасова ізоляція переросла ледве не в ув’язнення, а для когось стала поверненням до простої людяности, про яку в щоденній біганині почасти забувалося. Так, на карантині частина людей почала приділяти чи не весь час членам своєї сім’ї. Утім, є пари, які вирішили розірвати свій шлюб саме через це. «Народження дитини та пандемія нас мобілізували…» Пандемія застала подружжя Оксани та Святослава К. на другому році їхнього сімейного життя. Причому в березні 2020 р., якраз на початку локдауну, жінка народила первістка. Це наклало додаткову відповідальність на пару – дбати про безпеку та здоров’я не лише одне одного, а й насамперед немовляти. Перші три місяці сім’я перебувала вдома. Ситуацію ускладнювало й те, що чоловік певний час був без роботи, адже його підприємство призупинило діяльність. Тож післяпологовий ст

Дівчина - музика Архангела

Роздуми над поезією "Автопортрет з крилом архангела" Ігоря Калинця        Цикл «Автопортрет з крилом архангела» І. Калинця, за висловом М. Ільницького, – «один з найдовершеніших творів збірки [«Коронування опудала» (1969) – авт. ]», де «саме страждання породило найвище піднесення душі – крило архангела, яке не тільки прихистило нещасну дівчину, а й сповнило усе її єство дивовижною музикою». [1]   Світлина українського поета Ігоря Калинця (1970р.)         Назва циклу ніби наштовхує на асоціяції з малярством. У цьому жанрі (автопортрета), до речі, знаємо чимало картин Т. Шевченка, про вплив якого на своє поетичне становлення неодноразово говорив І. Калинець. [2] «Автопортрет ...» апріорі налаштовує читача сприймати поетичний твір передовсім крізь призму зору, ніби розглядаючи полотно художника. З іншого боку, музика, яка лунає від дотику до крила архангела, наче до арфи, і ті десять пісень, які виконує дівчина, активізують слухові і дотикові відчуття